Yükleniyor...
02Eki

El Emeği, Göz Nuru

  • El Emeği, Göz Nuru

El emeği başkadır. Gözünün nûru vardır üstünde.Ufacık hataların, emeğin, vaktin vardır. Bu yüzden el emeği hediyeler hazırlamak/almak hep özel olmuştur benim için.

Çocukluğumda annemin artan kumaşlarıyla başlayan el emeği serüvenim, boncuk kutumla profesyonelleşmişti. O kadar özeldi benim için. Yaz aylarının en güzel vakit değerlendirme şekliydi. Zaman geçti, üniversite yıllarım geldi. Vazgeçmedim ipler, kumaşlar, boyalarla haşır neşir olmaktan. Kumaş boyamayla tanışmam da o yıllara uzanır.

Yaptıklarımı ilk paylaşımım Delibu Blog’um kanalıyla oldu. Çok özeldir bu sebepten. Bugün bir hayâlin peşine takılabildiysek sevgili eşimle, o zamanlar aldığım geri dönüşlerin etkisi büyüktür. İlk amatör ticarete atılışımdır da aynı zamanda Delibu. Oradan tanıdığım bir okuyan varsa şimdi, çokca selâm ederim.

Velhasılı kelâm, Pazence’nin bir yarısı bu el emeği hayâlinin peşine düşüşümüzdür. Elimin emeğini, gözümün nurunu size sunmaktan dolayı öyle heyecanlıyım ki, her geri dönüşünüz mutluluk sebebimiz olacaktır.

Neler olacak “El Emeği, Göz Nuru”nda derseniz; aslında öyle çok şeyle uğraşmak istiyorum ki, zamanla artacak bu sebepten çeşitlerimiz. Nakışlı kolyeler, çantalar, yüzükler, broşlar, defterler mesela, el boyaması çantalar sonra, belki tablolar… Zaman gösterecek İnşAllah. 🙂

.

El emeği ürünlerimizi görmek için; El Emeği, Göz Nuru kategorisine Tık Tık